Grzebień
Z pokrzywą<br />
©Agata i Mateusz Matysiakowie
Pierwsze wydanie autorskiego albumu "Bieszczadzcy Mocarze"

Wielka księga albumowa "Bieszczadzcy Mocarze"

Wielka księga z Bieszczadzkimi Mocarzami
z autografem lub dedykacją od autora
oraz możliwością wyboru okładki wilczej lub niedźwiedziej!

Wyeksponowanie efektów ponad 1000 dni (i nocy:) zdjęciowych w ciągu 12 lat intensywnego poznawania, obserwacji i fotografowania bieszczadzkich zwierząt na 544 stronicach nieomal 4-kilogramowej księgi to z pewnością czyste szaleństwo. Ale to szaleństwo właśnie stało się faktem!
Oto wielobarwny, wielowątkowy efekt mojej pasji do zwierząt lasów i gór zamieszkujących krainę wilka🐺 i niedźwiedzia🐻Wstęp napisał legendarny Wojomir "Woju" Wojciechowski - wieloletni dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Reszta tekstów to już moje własne przemyślenia, przeżycia i doświadczenia zdobywane na krętych ścieżkach "Bieszczadzkich Mocarzy".
Mateusz Matysiak

Cena 169 zł, z rabatem autorskim 149 zł + koszt przesyłki

Zamówienia przyjmowane są pod adresem email: ekoserwis@aos.com.pl
W prezencie możliwość wyboru okładki - z wilkiem lub niedźwiedziem!

Tytułowi „Bieszczadzcy Mocarze” to prawdziwi władcy dzikich, leśnych Bieszczadów. To zwierzęta największe, najsilniejsze i najbardziej waleczne. To zarówno drapieżniki czyhające na swoje ofiary, jak też duże zwierzęta roślinożerne, które swoją wielkością i siłą potrafią nierzadko skutecznie przeciwstawiać się i opierać najsprytniejszym i największym łowcom. Niechybnie to także te pomniejsze istoty, których hart ducha i wola życia w tym miejscu jest znacznie większa niż trudność panujących tu nierzadko skrajnych warunków. To duchy i biesy poruszające się jawnie lub skrycie, ale zawsze niezwykle dyskretnie pośród lasów, połonin i gór, pomiędzy dniem a nocą. Te wszystkie istoty, wespół z całą resztą przyrody Bieszczadów oraz nieprzypadkowymi, szczęśliwymi ludźmi, w pobliżu których żyją, tworzą najbardziej magiczną i najgłębiej uduchowioną krainę Polski, z niewątpliwą nadzieją, iż przetrwa ona dzielnie w stabilnej równowadze wszelkie turbacje, opresje i przeciwności losu. Fotografie i opisy „Bieszczadzkich Mocarzy” są efektem bezgranicznej fascynacji przyrodą Bieszczadów i stanowią wynik nieskończonej pracy zdeterminowanego fotografa-łowcy, który na podpatrywaniu i uwiecznianiu życia swoich wyjątkowych bohaterów spędza w górach i lasach długie dni, tygodnie, miesiące i lata.

Mateusz Matysiak. Przyrodnik, fotograf i filmowiec. Z zawodu biolog, leśnik i inżynier środowiska. Absolwent poznańskich uczelni – Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pasjonat gór, owładnięty Bieszczadami promotor regionu, felietonista i reporter. Autor licznych tekstów przyrodniczych i publikacji popularnonaukowych, w tym ilustrowanych encyklopedii zwierząt Polski oraz ptaków Polski. Wielokrotny laureat oraz juror konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą. Tradycjonalista, miłośnik tego, co zdrowe i autentyczne. Sentymentalny smakosz i wyznawca natury. Admirator i kontemplator dzikiej przyrody, który potrafi dnie całe spędzać w krępującym bezruchu i ascetycznym maskowaniu, w skrajnie trudnych warunkach, tylko po to, by ze szczególną atencją uwiecznić tę jedyną scenę z życia rzadkich i płochliwych zwierząt. W ostatnich latach całkowicie oczarowany Bieszczadami, w których oddał się uwiecznianiu w rytmie natury magicznej przyrody i niezwykłych ludzi. Obecnie realizuje tam kilka autorskich projektów fotograficznych i filmowych, w tym ten szczególny, bezpośrednio relacjonujący życie „Wielkiej Bieszczadzkiej Piątki” drapieżników, które mianował „Bieszczadzkimi Mocarzami”.

Wydawca: Libra, format: 240x300x5, stron: 544ISBN/EAN: 9788395523243 (wilk), ISBN/EAN: 9788395523236 (niedźwiedź)

Powered by SmugMug Owner Log In